22 sierpnia, 2021, 8:16 pm
Zarząd Klubu AGK zaprasza na:
– 8 października br. warsztaty dla alpejczyków i ich przewodników ;
– 9 października br. Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców im. Jana Kierznowskiego organizowany przez Komisję Kynologiczną ZO PZŁ w Opolu, Klub Posokowców PZŁ i Klub Alpejskiego Gończego Krótkonożnego PZŁ.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń do ZO PZŁ w Opolu.
Proszę wypełnić załączone druki i przesłać na adres mailowy zo.opole@pzlow.pl
– 9 października po południu Walne Zebranie Członków Klubu AGK;
– 10 października br. II Krajową Wystawę Alpejskich Gończych Krótkonożnych, organizowaną przez ZKwP O/Opole – rejestracja przez portal https://www.wystawy.net/
Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce na terenie Zamku Bożejów https://www.bozejow.pl/ i w jego okolicy. Noclegi należy rezerwować indywidualnie pod numerem tel. +48 667 920 604 na hasło „KLUB ALPEJCZYKA” lub „KLUB POSOKOWCA”. Cena 1 noclegu ze śniadaniem dla klubowiczów wynosi 120 zł od osoby. Opłata za psa 30 zł.
Serdecznie zapraszamy do tego uroczego miejsca niedaleko Kluczborka.
22 sierpnia, 2021, 8:14 pm
W dniu 21 sierpnia br. w miejscowości Bohdaneč w Czechach odbyła się Klubowa wystawa alpejskich gończych krótkonożnych (Klubova výstava alpského brakýře jezevčíkovitého). Nasz klub reprezentowały Heidi von Obereichtal, która uzyskała w klasie otwartej ocenę doskonałą i lokatę 3 na 14 suk oraz Helmo von Obereichtal, który uzyskał w klasie otwartej ocenę doskonałą i lokatę 2 Res. CAC na 6 psów. Łącznie w wystawie wzięło udział 40 alpejczyków.
Po wystawie przeprowadzono bonitację, do której przystąpiło łącznie 29 psów.
2 psy zostały wykluczone z bonitacji ze względu na wady, a pozostałe 27 przeszło bonitację.
Heidi von Obereichtal uzyskała maksymalny wynik 400 punktów, a Helmo von Obereichtal uzyskał wynik 391 punktów na 400 możliwych.
Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych klubowych psów.
24 września, 2020, 3:30 pm
W dniach 12 i 13 września Koło Łowieckie „Towarzystwo Myśliwych” w Rzeszowie gościło wielu pasjonatów kynologii.
Komisja Kynologiczna Zarządu Okręgowego PZŁ w Rzeszowie oraz Kolega Marek Zdeb zorganizowali:
Konkurs posokowców wygrał pies EVAN EGON Vtáčnik, którego właścicielką jest Koleżanka Anna Majdacka.
Konkurs ukończył z dyplomem także nasz klubowy pies, którego właścicielem jest Kolega Jarosław Mikołajun.
Serdecznie gratulujemy!
31 sierpnia, 2020, 3:17 pm
W dniu 30. sierpnia 2020 roku w miejscowości Kolesa Czeski Klub Alpejskiego Gończego Krótkonożnego (Český klub chovatelů alpského brakýře jezevčíkovitého) zorganiozował wystawę klubową.
W wystawie brały udział 54 alpejczyki.
Polskę reprezentowało łacznie 8 psów i suk, w tym 6 z naszego kubu.
Klub reprezentowały psy i suki, które uzyskały następujące oceny i lokaty:
PSY
w klasie młodzieży
BARY od Mutra – ocena doskonała, lokata 1, CAJC,
właściciel Wit Muter
w klasie otwartej
FILL Toturov Dvor – ocena doskonała, lokata 2, RES. CAC
właściciel Krystian Kuchta i Jędrzej Stankiewicz
ODIN – ocena doskonała, lokata 3
właściciel Daniel Szóstka
w klasie weteranów
CANIS z Kojca Diany – ocena doskonała, lokata 1, BOV
właściciel Krystian Kuchta
SUKI
w klasie użytkowej
CANA – ocena bardzo dobra, lokata 4,
właściciel Krystian Kuchta
w klasie championów
CODY Dziczy Gaj – ocena doskonała, lokata 1, CAC
właściciel Dariusz Hutka
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Wyniki wystawy można pobrać tutaj:
https://www.alpskybrakyr.cz/images/pdf/200830_Vystava_Kolesa.pdf
31 sierpnia, 2020, 10:46 am
W dniu 29. sierpnia 2020 roku w miejscowości Lednicke Rovne Słowacki Klub Alpejskiego Gończego Krótkonożnego (Klub chovateľov Alpského jazvečíkovitého duriča) zorganiozował wystawę klubową.
W wystawie wzięło udział 48 alpejczyków.
Polskę reprezentowało łącznie 9 psów i suk, w tym 4 alpejczyki z naszego klubu.
Klubowe psy i suki uzyskały następujące oceny i lokaty:
PSY
w klasie młodzieży
BARY od Mutra – ocena doskonała, lokata 1, CAJC,
właściciel Wit Muter
w klasie otwartej
FILL Toturov Dvor – ocena doskonała, lokata 1, CAC
właściciel Krystian Kuchta i Jędrzej Stankiewicz
w klasie weteranów
CANIS z Kojca Diany – ocena doskonała, lokata 1
właściciel Krystian Kuchta
SUKI
w klasie championów
CANA – ocena doskonała, lokata 1, CAC
właściciel Krystian Kuchta
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Wyniki wystawy można pobrać tutaj:
https://www.kchajd.eu/wp-content/uploads/2020/08/CACKV-LednickeRovne-2020_POVYSTAVNY_KATALOG.pdf
20 stycznia, 2020, 2:42 pm
Szanowne Koleżanki Klubowiczki i Szanowni Koledzy Klubowicze,
w imieniu skarbnika klubu przypominam o obowiązku opłacenia składki członkowskiej na 2020 rok w wysokości 80 zł.
Składki należy wpłacać na konto ZO PZŁ w RZESZOWIE:
32 1930 1187 2710 0716 2617 0001
W tytule wpłaty proszę wpisać:
KLUB AGK SKŁADKA 2020 Imię i Nazwisko
—————————————————
Osoby zainteresowane wstąpieniem do klubu proszone są dodatkowo o uiszczenie wpisowego w kwocie 50 zł. na ten sam numer konta bankowego.
W tytule wpisowego proszę wpisać:
KLUB AGK WPISOWE Imię i Nazwisko
SEKRETARZ KLUBU
20 stycznia, 2020, 2:34 pm
W dniu 04.01.2020 r. w miejscowości Klosnowo k/Chojnic odbyła się ocena pracy dzikarzy w warunkach naturalnych zorganizowana przez komisję kynologiczną ZO PZŁ Bydgoszcz oraz Klub Alpejskiego Gończego Krótkonożnego PZŁ. Do konkursu zostało zgłoszonych 13 psów w tym 3 jamniki szorstkowłose, 1 gończy słowacki Kopov i 9 Alpejczyków. Ostatecznie z powodów niezależnych od właścicieli (tak chciała natura) na ocenę nie przyjechały 2 Alpejczyki, a w przypadku jednego wycofanego dokonano zamiany na innego psa. Klub AGK reprezentowało 5 psów. W całym polowaniu wzięto 4 mioty. Tylko w pierwszym pędzeniu były dziki i psy miały możliwość wykazania się. I właśnie te psy uzyskały dyplomy, a były to jamniki. W pozostałych miotach żaden pies nie natrafił na dziki i nikt z myśliwych ich nawet nie widział, a byłem jednym z nich i stałem z bronią na linii. W takiej sytuacji trudno oczekiwać jakiejkolwiek oceny pracy psów . Zespół sędziowski już wcześniej zapowiedział, że będzie ściśle przestrzegał regulaminu, że jest to ocena pracy na dzikach i psy które będą głosić inną zwierzynę nie będą oceniane lub będą nawet dyskwalifikowane, co na szczęście nie nastąpiło. Zabierając głos na podsumowaniu oceny powiedziałem, że wyniki nie świadczą o złej pracy psów, świadczą jedynie o złym regulaminie, który należałoby jak najszybciej zmienić. Jak można mieć pretensje do psów, które tydzień wcześniej na polowaniach zbiorowych „wycisnęły” na linię myśliwych i zostało przy nich strzelonych w sumie ponad 20 szt. zwierzyny czarnej i prawie tyle samo zwierzyny płowej, a tydzień później mogą wyprowadzić z miotów na myśliwych tylko zwierzynę czarną i karcimy je za wyprowadzanie innej zwierzyny. Dla psa nauczonego pracy w miocie w trakcie polowań zbiorowych, gdzie poluje się na każdy rodzaj zwierzyny takie zadanie ma pies i doskonale wie, że im większy pokot tym większa radość myśliwych, a szczególnie jego właściciela za jego dobrą pracę. Byłem na tej ocenie i mogę się w tej materii wypowiadać. Nie będę oceniał ani organizacji oceny psów, ani organizatorów, zrobię to na Zarządzie Klubu, a naprawdę jest o czym mówić. Jeżeli chodzi o psy biorące udział w ocenie, to naprawdę nie ma powodu do wstydu. Żaden pies „nie dał plamy”. Należy w tym miejscu mimo, że nie są członkami Klubu, pogratulować Kolegom Lechowi Żymierskiemu i Piotrowi Niewiadomskiemu za pracę ich dwóch młodych psów. Będzie z nich niesamowity pożytek i zadowolenie na polowaniach, nie wspominając o ich doskonałym eksterierze. Duże gratulacje i podziękowania należą się Koledze Klubowemu Witowi Muter, za jego zaangażowanie w organizację oceny, za jego dużą pracę ze swoją sunią oraz za wspaniałe zakwaterowanie nas uczestników. Pojawiające się na forach internetowych opisy mające na celu dyskredytację psów biorących udział w tej ocenie, usprawiedliwiane dobrem rasy (każdą nikczemność można tak usprawiedliwić) świadczą o bardzo złej woli ich autorów, chęci podbudowania za wszelką cenę własnych wygórowanych ambicji i zdyskredytowania niewygodnych dla nich hodowli. Koledzy nie tędy droga! W taki sposób nie osiągniecie ani sukcesu ani zamierzonego celu. Radzę Kolegom chociaż odrobinę pokory, tak działając skłócamy nasze środowisko i źle to świadczy nie o tych, co są opluwani tylko o tych, co opluwają innych.
Darz Bór!
Marek Zdeb
PREZES KLUBU ALPEJSKIEGO GOŃCZEGO KRÓTKONOŻNEGO PZŁ
28 grudnia, 2019, 11:14 am
W dniu 27. grudnia 2019 r. w hodowli „von Obereichtal (FCI)” urodziło się 5 szczeniąt rasy alpejski gończy krótkonożny (2 pieski i 3 suczki). Wszystkie szczenięta są maści czerwień jelenia.

Matka: CODY Dziczy Gaj
Grand Champion Polski, Champion Polski, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu 2017, Zwycięzca Klubu 2017, Zwycięzca Klubu 2018, bonitacja 376/400, Konkurs Pracy Posokowców – dyplom I stopnia, suka wolna od dysplazji stawów biodrowych i łokciowych.

Ojciec: EMON Nižná Voĺa
wszystkie informacje o Emonie dostępne są na stronie czeskiego klubu pod linkiem:
https://www.alpskybrakyr.cz/index.php/chov/chovni-psi-new/87-emon-nizna-vola

Mama Cody i szczenięta mają się doskonale.
15 grudnia, 2019, 7:24 pm
W dniu 15. grudnia br. odbyły się warsztaty dla członków klubu i ich alpejczyków. W warsztatach wzięły udział 2 alpejczyki.
5 grudnia, 2019, 10:08 pm
W związku z pojawiającymi się licznymi pytaniami dotyczącymi spotkania właścicieli alpejskich gończych krótkonożnych Zarząd Klubu informuje, że spotkanie takie odbędzie się podczas weekendu 28.-30. sierpnia 2020 r. w Rybniku. W trakcie tego sierpniowego weekendu zaplanowane są: Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Klubowa Wystawa Posokowców i Alpejskich Gończych Krótkonożnych, Walne Zgromadzenie Członków Klubu Alpejskiego Gończego Krótkonożnego, warsztaty dla posiadaczy alpejczyków oraz specjalnie przygotowany wieczór alpejski dla właścicieli, hodowców i miłośników rasy alpejski gończy krótkonożny.
Szanowni Klubowicze, właściciele i miłośnicy alpejczyków, rezerwujcie sobie czas na sierpniowe spotkanie.
————————————————————————————————————————–
Zarząd Klubu informuje również, że nie jest organizatorem ani współorganizatorem spotkania w miesiącu maju 2020 r. Spotkanie to jest prywatną inicjatywą byłego członka klubu.
————————————————————————————————————————–
Pozdrawiamy serdecznie,
ZARZĄD Klubu AGK