30 maja, 2026, 7:43 pm Aktualności
W dniach 22-24 maja w uroczym zakątku Mazur pomiędzy Giżyckiem i Mrągowem miało miejsce spotkanie członków Klubu, podczas którego odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu.
Podczas zebrania między innymi uzupełniliśmy skład Zarządu, Sekretarzem został Kol. Dariusz Hutka. Zarząd otrzymał absolutorium od Walnego Zgromadzenia. Oprócz spraw organizacyjnych i przygotowania do czekających nas imprez i jubileuszu, uzgodniliśmy jednogłośnie, że prowadzenie klubowego Facebooka powierzamy Kol. Piotrowi Korczakowi.
Ustaliliśmy również, że członkowie Klubu występujący jako reprezentacja na imprezach w Polsce i za granicą powinni prezentować się w mundurach PZŁ.
Poza sprawami klubowymi, przeprowadziliśmy również zajęcia z socjalizacji psów.
Dziękujemy Koledze Jarkowi za gościnę w uroczym miejscu, za wspaniały klimat i rodzinną atmosferę. Potwierdziło się, że jesteśmy alpejską rodziną. Wiele może nas różnić i dzielić ale łączą nas Alpejczyki.
30 maja, 2026, 7:21 pm Aktualności
25 kwietnia w Republice Czeskiej odbył się Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców dla Alpejskich Gończych Krótkonożnych. Do pracy przystąpiło 13 psów z Węgier, Słowacji, Czech, Niemiec, Austrii i Polski. Nasz kraj reprezentowany był przez dwie suki: Surya Grzegorza Kurala i Greta Jacka Pokorskiego w towarzystwie żony Magdaleny. Jak zwykle konkurencja była mocna a sam konkurs wymagający. Oprócz pracy na ścieżce ocenie podlegały także Zachowanie przy odnalezionej zwierzynie, odłożenia (10 min) prowadzenie psa przy nodze,reakcja na strzał i posłuszeństwo. Każda z konkurencji była równie ważna. Dość powiedzieć, że pies który miał same czwórki na koniec dostał 2 z prowadzenia przy nodze i tym samym przekreślił swoje szanse na dyplom II stopnia, choć w klasyfikacji końcowej był drugi. Wygrał pies z Węgier z kompletem punktów i oznajmianiem. Nasze pociechy zakończyły rywalizację z niedosytem, Greta 7 lokata i dyplom II stopnia, Surya niestety bez dyplomu. Nie obyło się bez kontrowersji i niedomówień. Na szczęście mamy to już za sobą i idziemy dalej. Dziękujemy kolegom z Czech za możliwość udziału w konkursie i zdobywanie kolejnych doświadczeń.
7 kwietnia, 2026, 7:45 am Aktualności
Zarząd Klubu przypomina o uregulowaniu składek członkowskich.
Wysokość składki wynosi 100 zł. Płatność na konto w zakładce kontakt lub u Skarbnika Klubu.
7 kwietnia, 2026, 7:41 am Aktualności
Zarząd Klubu Alpejskiego Gończego Krótkonożnego Polskiego Związku Łowieckiego zaprasza na spotkanie członków Klubu, podczas którego odbędą warsztaty i Walne Zgromadzenie Członków Klubu AGK PZŁ.
22.05.2026 do godz 20:00 przyjazd uczestników – miejscowość Sądry (53°55’18.5″N 21°25’55.1″E)
23.05.2026 godz. 9:00 warsztaty, godz. 14:00 Walne Zgromadzenie Członków Klubu AGK PZŁ.
24.05.2026 godz. 10:00 wyjazd uczestników.
Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia przez Prezesa Klubu
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
3. Wybór Sekretarza Walnego Zgromadzenia.
4. Wybór Komisji mandatowej/ skrutacyjnej.
5. Stwierdzenie ważności i prawomocności Walnego Zgromadzenia
6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
7. Przyjęcie porządku obrad.
8. Sprawozdanie z działalności Klubu za 2025 rok.
9. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Klubu i wniosek o udzielenie absolutorium dla Zarządu.
10. Dyskusja nad sprawozdaniami.
11. Zatwierdzenie sprawozdań oraz jawne głosowanie nad wnioskiem w sprawie udzielenia absolutorium poszczególnym członkom Zarządu Klubu.
12. Wybór Sekretarza Klubu.
13. Omówienie planów klubu na 2026 rok.
14. Dyskusja i wolne wnioski.
15. Głosowanie nad wnioskami i podjęcie uchwał.
16. Zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia.
Zarząd Klubu.
4 kwietnia, 2026, 8:14 pm Aktualności
Serdeczne życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
Wesołego Alleluja, zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności.
Dla wszystkich klubowiczów.
10 marca, 2026, 7:01 pm Aktualności
10 marca, 2026, 6:59 pm Aktualności
10 marca, 2026, 6:54 pm Aktualności
24 grudnia, 2025, 12:29 pm Aktualności
Szanowne Koleżanki i Koledzy!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam, aby te piękne dni i cały następny rok upłyną w dobrym zdrowiu.
Niech z nut świątecznych zapachów powstanie najpiękniejsza kolęda i czarem swej melodii spełni wszystkie marzenia.
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
Darz Bór i poplątania otoków.
20 listopada, 2025, 9:17 am Aktualności
Tegoroczny puchar Gustawa Korinka odbył się w Malowniczej scenerii Gór Szumawskich w okolicach miejscowości Nyrsko. W szranki stanęło 12 Alpejczyków: 1 z Niemiec, 1 z Austrii, 2 ze Szwecji, 3 ze Słowacji, 5 z Czech. Niestety i tym razem zabrakło psa z Polski. Nasz Kraj reprezentowało troje asystentów Katarzyna i Dariusz Hutka oraz Jacek Pokorski. Obecna była również Magdalena Pokorska, która dokumentowała wydarzenie. Podczas konkursu towarzyszyła nam piękna słoneczna pogoda, dzięki której mogliśmy podziwiać nie tyko pracę psów na wysokim poziomie ale również wspaniałe widoki. Ostatecznie konkurs wygrała suka z Czech Jiskra z Hrebecskych Lesu, druga była suka ze Słowacji Amy z Karcakovho dwora, trzeci był pies ze Słowacji Odin IV z Nizkych Beskyd. Przedstawiciele naszego klubu postanowili wyróżnić skromnym upominkiem najlepszą pracę po farbie, którą wykonał Czeski pies Cezar z Nemcic który miał również najlepszą pracę w miocie, jednak zwycięstwo przekreśliły konkurencje techniczne, zachowanie na stanowisku oraz reakcja na strzał. Kluczowy był trzeci dzień konkursu który zamieszał w czołówce. Praca po farbie okazała się równie ważna jak obora i praca w miocie. Organizacja całego przedsięwzięcia stała na wysokim poziomie, a sędziowie mieli co robić.
Gratulujemy zwycięzcom i organizatorom.
Za rok spotykamy się na Słowacji. Bańska Bystrzyca już na nas czeka.